• ĎAKUJEME
          • ÚSPECH NAŠICH ŽIAKOV

OKRESNÉ KOLO TECHNICKEJ OLYMPIÁDY

Dňa 23.11.2023 sa v Šali na ZŠ J. Murgaša konalo okresné kolo v technickej olympiáde. Z našej školy v školskom kole do okresného kola postúpili a reprezentovali v kategórii A žiaci Tadeáš Packa a Sára Nétryová.

Súťaž pozostávala z dvoch častí a to vedomostného testu a praktickej časti.

• Úspech našej žiačky

Naša šikovná druháčka Adelka Košecová sa môže pochváliť týmto krásnym úspechom v tanci na Majstrovstvách sveta street dance show 12. - 13.11. 2023, Laško - Slovinsko.

Keďže v maji získali na Majstrovstvách Slovenska v Prešove 1.miesto - mini disco show formácia, teraz v novembri poputovali na Majstrovstvá sveta street dance show do Slovinska. Umiestnili sa na nadhernom 1.mieste - Disco Dance Show Formation Mini Kids . Domov si opäť priniesli medajlu, diplom a kopec krásnych zázitkov.

• MO v stolnom tenise

Dňa 16.11. sa naši žiaci zúčastnili majstrovstiev okresu v stolnom tenise v obci Neded. V základnej skupine odohrali svoje súboje proti ZŠ Horná Kráľová a ZŠ s MŠ Petra Pázmánya s VJM. Chlapcom sa nepodarilo postúpiť zo skupiny a s turnajom sa museli rozlúčiť. Žiakom ďakujeme za reprezentáciu školy.

• ŠARKANIÁDA

Dňa 2.11.2023 sa na našom školskom dvore konala tradičná súťaž v púšťaní šarkanov - ŠARKANIÁDA. Táto súťaž je u detí veľmi obľúbená - zúčastnilo sa jej až 29 detí. Počasie nám prialo - vietor bol miestami až priveľmi silný a preto niektoré šarkany skončili zamotané v kríkoch, alebo sa pomotali medzi sebou. Odmotávanie bolo namáhavé - nie vždy sa i vydarilo, ale deti zažili kopec zábavy a parádne si to užili.

• Uspeli sme v okresnom kole Jazykového WocaBee šampionátu!

Naša 2. trieda sa zapojila do piateho ročníka inovatívnej súťaže pre školy s názvom Jazykový WocaBee šampionát. Súťaž prebieha pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a súťaží sa online v aplikácii na učenie slovíčok - WocaBee (čít. "vokebí"). 2. trieda sa v rámci okresu Šaľa umiestnila na vynikajúcom 1. mieste, vďaka čomu získala ceny a postúpila do krajského kola.To prebieha práve v týchto dňoch, kedy žiaci súťažia o postup do celoslovenského kola súťaže,v ktorom môžeme získať ďalšie ceny a príspevok na modernizáciu škôl v hodnote 6 000 €. Súťaž vyvrcholí medzinárodným finále, v ktorom sa stretnú tie najlepšie triedy z 8 krajín!

• ZAPOJME SA SPOLOČNE DO PROJEKTU

Milí rodičia i žiaci, toto cestou si Vás dovoľujeme osloviť k zapojeniu sa do projektu "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok", vďaka ktorému máme možnosť spoločne spájať rôzne generácie ľudí, vychovať uvedomelú mládež a v neposlednom rade priniesť veľa lásky a radosti neznámym seniorom.

Potešme tieto Vianoce seniorov po celom Slovensku darčekom, ktorý zahreje pri srdci Vás aj ich! Naplňte krabicu od topánok maličkosťami, ktoré potešia osamelých seniorov. Často je to jediný darček, ktorý dostanú, preto do krabice nezabudnite vložiť aj kúsok svojho srdca!

• Ovocie z Kauflandu

Na dnes a na zajtra si Kaufland pre naše deti pripravil sladké exotické ovocie - MANDARÍNKY. Prečítajte si zaujímavosti, chutný recept či aktivity, ktoré sa dajú robiť s týmto chutným ovocím.

• Súťažíme v jazykoch s WocaBee

Naša škola sa zapojila do piateho ročníka inovatívnej súťaže pre školy s názvom Jazykový WocaBee šampionát. Súťaž prebieha pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a súťaží sa online v aplikácii na učenie slovíčok - WocaBee (čít. "vokebí").

Žiaci sa v aplikácii učia novú slovnú zásobu vrátane výslovnosti moderným a veľmi efektívnym spôsobom. V súťaži sa hodnotí usilovnosť žiakov v učení cudzích jazykov, meraná počtom bodov získaných za precvičovanie slovíčok. Čím viac žiaci precvičujú, tým viac bodov (za správne odpovede) získajú a viac sa aj naučia. Každá trieda súťaží ako tím, takže v jazykoch sa zlepšujú skutočne všetci žiaci a slovíčka sa naučia vrátane správnej výslovnosti. Aplikácia navyše pracuje s každým žiakom individuálne za pomoci umelej inteligencie a žiaci si ju môžu spustiť na mobile, tablete či počítači.

• JESENNÉ PRÁZDNINY

• Termín jesenných prázdnin: 30.október a 31.október 2023 ( pondelok a utorok )
            • Štátny sviatok - Sviatok všetkých svätých 1.november 2023 ( streda ) - deň pracovného pokoja
            • Začiatok vyučovania: 2.november 2023 ( štvrtok )
          •   Oznam materskej školy

Vážení rodičia,

v súlade so zákonom 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov § 150 ods. 5 riaditeľka ZŠ s MŠ Hájske Vám oznamuje, že dňa 30.10.2023 a 31.10.2023 bude prerušená prevádzka materskej školy z organizačných a prevádzkových dôvodov.

Streda 8. 5. 2024

• Základná škola s materskou školou Hájske 67